Tel: +90 216 606 16 44

İçerik

Nörolojik Rehabilitasyon

istanbul bakım evi , istanbul yatılı fizik tedavi , fizik tedavi , rehabilitasyon merkezi , yatılı rehabilitasyon

Nörolojik Rehabilitasyon: Nöroloji; beyin, beyin sapı, omurilik ve çevresini kapsayan sinir ve kasları inceleyen bir bilim dalıdır.

Nörolojik (sinir sistemi) hastalıklar günlük yaşamımızda sakatlanma veya felç geçirme olarak ifade edilebilir. Bir kişinin günlük yaşamda yapabildikleri sınırlandığı zaman bu yaşantısını da ciddi bir şekilde etkilemektedir.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) sağlıklı bir bireyi; ruhsal, sosyal ve fiziksel olarak iyilik halinde tanımlamıştır. Bunlardan bir ya da birden çoğu eksik olduğu zaman bireyin yetersizlik, sakatlık, engellilik durumu ortaya çıkmıştır şeklinde ifade etmiştir.

Nörolojik Rehabilitasyon gereksinimi şu durumlarda ortaya çıkmaktadır:

  • Yaralanma
  • Tümör
  • Kafa Travması
  • Kısmi Beyin Kanaması
  • İnme
  • Beyin Tümörü
  • Çeşitli Omurilik Yaralanmaları
  • Yukarıda sayılan durumlar sonucunda hastanın felç olması rehabilitasyona ihtiyaç duyduğunu göstermektedir.

MS (Multipl Skleroz) hastaları da nörolojik rehabilitasyona ihtiyaç duymaktadırlar. MS hastalarında genellikle duyu kaybı, hareket kaybı, her iki elde de titreme, yürürken dengesizlik, konuşma güçlüğü, kol ve/veya bacaklarda uyuşma görülmektedir.

Nörolojik rehabilitasyonun amacı; hastanın fiziksel ve sosyal bağımsızlığını sağlamaya çalışmaktır. Günlük işlerini kendi kendine yapabilen bir hastanın ruhsal açıdan da normalleştiği görülmüştür. Nörolojik rehabilitasyonda amaç, hastalığın meydana getirdiği geriliği normale çevirmek veya hastalığın ilerlemesini engellemektir.

Bakımevimizde, uzman hekimlerimiz refakatinda profesyonel sağlık ekibimizle nörolojik rehabilitasyona ihtiyaç duyan hastalarımıza en iyi şekilde tedavi programı uygulanmaktadır. Kısa süreli ya da uzun süreli tedavi programlarımız ile hastalarımız eski ruh hallerine geri dönmüşlerdir. Hastalara, günlük ihtiyaçlarını kendi kendilerine karşılayabilecek tedavi yöntemleri uygulanmıştır.

İstanbuldaki bakımevi merkezimizde, ms hastaları, inme tedavileri, nörolojik tedaviler gibi birçok hastalık durumlarının hasta tedavi ve hasta bakımları ile en iyi şekilde ilgilenmekteyiz.

Sağlıklı günler dileriz…

İletişim
Abone Olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Bize Yazın
Yol Tarıfi

Eksen Sağlık

Eksen Sağlık Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Merkezi Katkılarıyla. 
İstanbul bakım evi , istanbul fizik tedavi , istanbul rehabilitasyon merkezi , istanbul yatılı bakım evi , istanbul yatılı fizik tedavi , huzurevi ,istanbul huzurevi, huzurevi istanbul
map-markersmartphonetext-align-center linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram